• Tarih Aralığı:
 • Kontenjan:
 • Ücret:
TURU SATIN ALIN

  Ulaşım Bilgileri

  2 Ekim 08:00 Pegasus Havayolları ile İzmir - Batman Aktarmasız uçuş

  8 Ekim 22:15 SunExpress Havayolları ile Adana - İzmir Aktarmasız uçuş

  Program

  1.Gün: İzmir / HasanKeyf / Midyat / Mardin

  Sabah İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar’ da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Batman'a inip bizi bekleyen özel aracımız ile Mardin’ hareket ediyoruz. Havalimanında bizi bekleyen otobüsümüz ile turumuza başlıyoruz. Programımızda ilk durağımız Dicle Nehri’nde kurulu olan ve coğrafi yapısının korunmaya elverişli olması ile her dönemin ilgi çekici yapılarından biri olmayı başarmış olan Hasankeyf. Burdaki ziyaretimizin ardından Midyat’a geçiyoruz. Geniş bir mimari yapısına sahip Midyat’da ki serbest zamanımızın ardından Savur ve Kıllıt Köyü’nü görüyoruz. Beyazsu bölgesindeki öğle yemeğimizin ardından Sıla  ve bir çok başka dizinin de çekildiği Midyat Konuk Evi‘ ni geziyoruz. Dara Antik Kenti ziyareti sonrası alışveriş için Telkari Alışveriş merkezinde serbest zaman. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

  2.Gün Mardin / Reyhani Gecesi

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından tur programımıza sarımtırak renkli kalker taşından yapılan çift girişli, üç katlı, iç ve dıştaki tonoz, kemer ve sütun başlıklarındaki eşsiz taş süslemeleri ve koleksiyonundaki eserleriyle Türkiye’nin en önemli müzelerinden biri olan Mardin Arkeoloji müzesi ile başlıyoruz. Daha sonra Abdüllatif Camii olarak da anılan Latifiye Camii’sini ve Postaneyi’ ziyaret ediyoruz.

  Ardından Deyrulzafaran Manastırı ve Mardin Ulu Camii ve Şehidiye Camiilerini görüyoruz. Son olarak Kasimiye Medresesi, Kırklar kilisesi ziyaretimizin ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği için Reyhani Gecesi’ne gidiş. Yöreye ait yemeklerinin ikram edildiği bu özel gecede, yöresel kıyafetli Reyhani Müzik Ekibi tarafından Leyli Gecesi ile özdeşleşen türkülerin seslendirildiği güzel bir gecenin sonunda otele dönüş. Konaklama otelimizde.

  3.Gün Mardin / GöbekliTepe / Harran / Şanlıurfa 

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından ilk durağımız  Dünya’nın ilk tapınağı olan Göbeklitepe. Buradaki ziyaretimizin ardından her yıl binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilen tarihi kent Harran. Kendi adıyla anılan ovanın merkezinde kurulmuştur.Tevrat"ta da "Haran" olarak geçen yerin burası ol­duğu söylenir. İslâm tarihçileri kentin kuruluşunu Nuh Peygamber"in torunlarından Kaynan"a veya İbrahim Peygamber"in kardeşi "Aran"a (Haran) bağlarlar.

  Harran ziyaretimizin ardından Şanlıurfa’ya varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından şehir turumuza geçiyoruz. Görülecek yerler arasında Balıklıgöl, Hz İbrahim Mağarası, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Rızvaniye Camii, Gümrük Hanı. Konaklama otelimizde.

  4.Gün Şanlıurfa / Atatürk Barajı / Halfeti / Eski Yürüyüş Yolu / Sıra Gecesi / Şanlıurfa

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının turumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir saatlik otobüs yolcuğumuzun ardından programımızda ilk ziyaret edeceğimiz nokta Atatürk Barajı. Daha sonra Urfa’nın incilerinden olan Fırat Nehri kıyısında yerleşik Dünyada kara gülün seyrek yetiştiği yerlerden birisi olan Halfeti’yi ziyaret ediyoruz. Burdaki ziyaretimiz ve öğle yemeğinin ardından isteyen misafirlerimize ekstra olarak düzenlenen tekne turuna katılma imkanı. Turumuzun ardından Eski Urfa'nın yürüyüş yolunda keyifli bir yürüyüş ile günümüzü tamamlıyor otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği için Cevahir Konukevi’ne Sıra Gecesine gidiyoruz. Urfa’nın tadına doyulmaz eşsiz yemekleri ve müzik ziyafeti eşliğinde eğlenceli bu gecenin ardından otelimize dönüş. Konaklama otelimizde. 

  5.Gün Şanlıurfa / Gaziantep

  Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en eski kültür merkezlerinden birisi olan Gaziantep’e geçiyoruz. Antep Milattan Önce 4000 yıllarına kadar uzanan ve ilk uygarlıkların doğduğu, Mezopotamya ve Akdeniz arasında, tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmış eşsiz bir bölgedir. Şehre vardıktan sonra otelimize yerleşiyor ve  akşam yemeği için Küşleme Han restoranta hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

  6.Gün Gaziantep / Antakya

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından programımıza panaromik şehir turu ile başlıyoruz ve sırasıyla Zeugma Mozaik Müzesi, Bakırcılar çarşısı, Büyük Pasaj, Tarihi Gümrük Hanı, Şirehan Alışveriş merkezleri’ni gezip buralarda alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Turumuzun arından tam ortasından asi nehri geçen ve şehri ikiye bölen. Dünya’nın ilk kilisesi’ninde bulunduğu Antakya ‘ya varıyoruz. Künefesi ile meşhur Antakya’da müze, Uzunçarşı, Samandağ Titus Tüneli, Beşikli Mezar ve Vakıflı Köyü ziyaretlerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği tarihi özel bir konakta yerleşik Konak Restoran’ta. Yemeğimizin ardından otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

  7.Gün Antakya / Adana / İzmir

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Kebabı ile meşhur Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’ya vardığımızda ilk durağımız Sabancı Ailesi’nin yaptırdığı muhteşem Sabancı Camii. Daha sonra sırayla Taş Köprü, Büyük Saat, Ramazanoğlu Konağı, Kazancılar Çarşısı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği kebabları ile tüm Türkiye’ye ün salmış özel bir restorant’da. Yemeğimizin ardından otobüsümüz ile Adana Şakirpaşa Havaalanı’na gidiyoruz. Check in ve bagaj işlemlerimizin ardından İzmir’ e hareket ediyoruz. Bir sonraki Omega Tours seyahatinde görüşmek dileğiyle.. 

  Ekstra Turlar

  Oteller

  Hizmet ve Ücret Bilgileri

  Fiyatlarımız:

  İki kişilik Odada Kişi Başı: 2550 TL.

  Tek kişilik Oda Farkı:          300 TL.

  Fiyatımıza dahil olan Hizmetlerimiz:

  • İzmir'den aktarmasız gidiş dönüş uçak bileti ve tüm vergiler
  • 6 Gece merkezi otellerde Yarım Pansiyon konaklama
  • Açık büfe sabah kahvaltısı 
  • Özel Restorantlar ve Özel gecelerdeki tüm akşam yemekleri
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Programda belirtilen tüm çevre gezileri, ulaşım ve transferler
  • Seyahat Sağlık Sigortası

  Fiyatımıza dahil olmayan Hizmetlerimiz:

  • Öğle Yemekleri
  • Öğle ve Akşam Yemeklerinde Alınan İçecekler
  • Ören Yeri ve Müze Girişleri
  • Rehber ve Şöfor Bahşişleri Müşterilere aittir
  • HasanKeyf Tekne Turu

  Tur asgari 20 kişi ile hareket eder. Kişi sayısı dolmadığında OMEGA TOURS turu iptal etme hakkını saklı tutar.

  Alternatif Tarih ve Fiyatlar

  Yorumlar

  YORUM GÖNDERİN

  Tur Kategorileri

  Batı Filo İzmir Araç Kiralama