• Tarih Aralığı:
 • Kontenjan:
 • Ücret:
TURU SATIN ALIN

  Ulaşım Bilgileri

  Uçak ile

  Program

  1.GÜN / PAZARTESİ ( 07 MAYIS 2018 )

  İZMİR - TRABZON UÇUŞU – BATUM ŞEHİR TURU

  Sabah saat 08:00’ de.İzmir havaalanı Pegasus Havayolları bankosu önünde buluşma. PC 3240 uçuşuyla 09:45’de İzmir’den Trabzon’a uçuş ve 13:35’ de Trabzon Havalimanı’na varış, rehberimiz ve aracımızla turumuza başlıyoruz Eşyalarımızı araca yerleştirdikten sonra, Karadeniz’in şirin balıkçı kasabaları eşliğinde Kafkaslara açılan kapımız Sarp Sınır Kapısı’na 2 saat 30 dakikalık yolculuk sonrasında varıyoruz. Türkiye ve Gürcistan kapılarındaki gümrük işlemlerimizi rehberimiz eşliğinde tamamlıyor, Kafkasların masalsı ülkesi Gürcistan’a giriş yapıyor, Batum turumuza St. Andrew Heykeli ve Roma dönemine ait Gonia Hisarını görerek başlıyoruz. Okaliptüs ağaçları eşliğinde Çoruh Nehri’ni takiben, 1893 yılında Çar tarafından yaptırılan Meryem Ana Kilisesi, Batum Orta Camii, 5700 metrekarelik alanıyla Piazza Meydanı, St. Nicolas ve Apostolik Kilisesi, Gürcüler için gücü simgeleyen Medea Heykeli’ni geziyoruz.Anlatımlar sonrası Meşhur Gürcü Şarabının ve Peynirinin tadına bakacağımız Şarap Tadım noktamıza gidiyoruz. Görevlilerin vereceği bilgilerin ışığında tadımlarımızı tamamlıyor, Astroloji Saati, Yunan Mitolojisinde denizler tanrısı Poseidon’un bronz heykelinin bulunduğu Neptün Meydanı,130 metre yüksekliğindeki Alfabe Kulesi, Osmanlı dönemi Batum Fener Kulesi gezilerimizi tamamlayıp otelimize hareket ediyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor, Batum Bulvarda bulunan restoranımızda akşam yemeğimizi Kafkas gösterisi eşliğinde Gürcü Adjara Mutfağının doyumsuz lezzetleriyle alıyoruz. Yemek sonrası, Kurban Said’in başyapıtı Ali ve Nino’nun Aşk’ını anlatan, Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin yapmış olduğu göz kamaştırıcı Ali ile Nino Heykelini görüyoruz. Batum Meydan’da ve Ardagavi Gölü’ndeki muhteşem su gösterilerini izledikten sonra otelimize dönüyoruz.

  Konaklama BATUM 5*

  Toplam Alınacak Mesafe: 220 KM

  2. GÜN / SALI ( 08 MAYIS 2018 )

  PETRA KALESİ – POTİ KENT GEZİSİ – KUTAİSİ – BAĞRATİ MANASTIRI - PROMETHEUS MAĞARASI 

  Kahvaltının ardından Batum’dan ayrılıp, kale kent Petra’ya hareket ediyoruz. 6.Yüzyılda Bizanslılar tarafından ana Garnizon ve Piskoposluk merkezi olarak kurulan Petra Kalesi’ni geziyoruz. Gezi sonrası Karadeniz’de sahil kenti konumundaki Osmanlı’daki ismiyle “Çürüksu“ Kobuleti üzerinden Rioni Nehri’nin denize döküldüğü noktada kurulu Gürcistan’ın liman şehri Poti’ye ulaşıyoruz. Gürcistan’ın en büyük liman kenti Poti’de 1906 – 1907 yılları arasında İstanbul’daki Ayasofya’ya benzer şekilde inşa edilen Poti Katedralini gezip, şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Poti’deki turumuzu tamamlıyor Senaki ve Samtredia kentlerini görerek Kutaisi’ye ulaşıyoruz. Öğle yemeği sonrası Kutaisi’de şehir merkezinde kenti kuşbakışı izleyeceğimiz 10 yy. da Birleşik Krallığın ilk kralı III. Bagrat tarafından yaptırılan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesindeki Bagrati Manastırını görüyoruz. Gezimizin sonunda eski yapıları ile ünlü, Rioni Nehri kenarında kurulu Kutaisi’de, Şehir Parkını, Parlamento, Opera, Konservatuvar ve Tiyatro binasını görüyor, Kafkasların eteklerinde bulunan, inanışına göre Tanrıdan ateşi çalıp insanlara getiren Prometheus’un saklandığı mağarayı gezmeye başlıyoruz. 1984 yılında keşfedilen mağarayı, rengârenk ışıklar eşliğinde gezdikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Size özel hazırlattığımız yemeklerimizi alıyor otelimize hareket ediyoruz.

  Konaklama KUTAİSİ 4*

  Toplam Alınacak Mesafe: 210 KM

  3. GÜN / ÇARŞAMBA ( 09 MAYIS 2018 )

  MOTSAMETA & GELATİ MANASTIRI – GORİ STALİN MÜZESİ  – TİFLİS (TBİLİSİ)

  Kahvaltımızı yapıp, Kutaisi’deki gezimize Arap akınları sırasında çok büyük zararlar görmüş, “Kızıl nehir” anlamına gelen Tskhaltsitela kenarında kurulu 1200 yıllık Motsameta St. David ve Konstantin Manastırını görerek başlıyoruz. Orman içlerinde dindar prenslerin emanetlerinin saklı olduğu Dikdörtgen Sandık, şifa dağıttığına inanılan çeşme sizlerin de ilgisini çekeceğini düşündüğümüz Motsameta Manastırı görüyoruz. Gürcistan’ın bir başka önemli manastırı Gelati Manastırına gidiyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki “inşa edici” lakabıyla anılan Kral IV. David tarafından yaptırılan Gelati Manastırında ana kilise (Katholikon) çevresindeki iki küçük kilise, çan kulesi ile akademisyen binalarını geziyoruz. Kilise duvarlarındaki muhteşem freskleri ve eski zamanlara dayanan kazı alanlarını görüyoruz. Rehberimizin anlatımları sonrasında Gori’ye hareket ediyoruz. 1879 yılında Gori’de doğan ve 1922-1953 yılları arasında SSCB lideri unvanlı, gerçek adı İoseb Cugaşvili, Rusçada çelik anlamına gelen lakabı ile Stalin’in şehri Gori’ye varıyoruz. Gürcistan’ın en önemli kenti Gori’de gezimize Stalin Müzesiyle başlıyoruz.Stalin’e ait eşyaları, hayatını belgeleyen malzemeleri, kendisine sunulan hediyeleri ve Nazilere karşı Rus halkının göstermiş olduğu başarıları anlatan duvar resimlerini gördükten sonra, Stalin Evi ve Vagonunu ziyaret ediyoruz. Yol boyunca terk edilmiş fabrikalar eşliğinde Kafkasların en önemli şehri, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e ulaşıyoruz. Rusların 2. Dünya savaşı sırasında Alman Savaş esirlerine yaptırmış oldukları Rus ve Alman Mimarisinde Rustavalli Caddesindeki Parlamento, Posta, Opera, Filarmoni binalarını ve caddenin sonundaki eski adıyla “Lenin Meydanı“ yeni adıyla Özgürlük Meydanı’ndaki St. George’un Heykelini görüp, Gürcüler için Kutsal Dağ anlamına gelen “Mtatsminda“ teleferikle çıkıyoruz. Gürcü heykeltıraş Amaşukeli'nin yaptığı Kartlis Deda “Gürcülerin Anası“ heykeli eşliğinde Tiflis’i kuşbakışı izledikten sonra otelimize hareket ediyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşup, Kafkas Mutfağının lezzetlerini tadacağımız restoranımıza gidiyoruz. Kafkas gösterisini izleyeceğimiz yemek sonrası, Kafeler Sokağı’nda Sheridı (Şarden) serbest zaman veriyor, belirlenen saatte buluşup, otelimize dönüyoruz.

  Konaklama TİFLİS 4*

  Toplam Alınacak Mesafe: 260 KM

  4. GÜN / PERŞEMBE ( 10 MAYIS 2018 )

  TİFLİS ŞEHİR TURU – MTSKHETA - BORJOMİ - AHISKA (AKHALTSİKHE) – KARS

  Kahvaltı sonrası İpek Yolu üzerinde Kafkasların en önemli şehri Tiflis’i gezmeye başlıyoruz. Mtkhvari (Kura) Nehri eşliğinde, 2004 yılında inşa edilen Kafkasların ve Gürcistan’ın en büyük katedrali Holy Trinity (SAMEBA) görmeye gidiyoruz. Gürcü dirilişinin, birliğinin ve ölümsüzlüğünün sembolü olan 84 mt. Yüksekliğinde 15 bin kişilik Katedralden, Tiflis’in mistik manzarasını izledikten sonra Meidani’ye iniyoruz. Köprüler Kenti olarak da anılan Tiflis’te Narikala Kalesi,Metekhi Kilisesi, şehrin kurucusu Kral Vakhtang Gorgasali’nin heykelini görüyor, Osmanlı dönemi Sülfür Hamamları, Çinili Camii, Barış Köprüsü, Mantar Bina gibi yapıları fotoğraflıyoruz. Anlatımlar sonrası Meşhur Gürcü Şarabının ve Peynirinin tadına bakacağımız Şarap Tadım noktamıza gidiyoruz. Görevlilerin vereceği bilgilerin ışığında tadımlarımızı tamamlıyor, gezimizin en ilginç noktası antikalardan tablolara, küçük objelerden Sovyet Madalyalarına kadar birçok tarihi değere sahip eşyayı görebileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz Kura Nehri kenarındaki Vernisaj (Antikacılar) Pazarına inip alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alışveriş bitimi buluşuyor, Gürcistan’da 4. yy’da Hıristiyanlığın kabul yeri, Mtkvariile Aragvi Nehirlerinin birleştiği, Gürcistan’ın tarih kokan şehri, M.Ö 3. ve 5. yy ’da Kartli Krallığının antik başkenti Mtskheta’ya hareket ediyoruz. Kafkas mimarisi evlerin arasında yapacağımız yürüyüş sonunda, Ortaçağda inşa edilen, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Gürcistan’ın en büyük ikinci kilisesi Svetitskhoveli Kilisesinirehberimiz eşliğinde geziyoruz. 4. yüzyılda ahşaptan yapılmış ancak maruz kaldığı Arap, Pers ve Timur saldırılarından sonra 1010 – 1029 yılları arasında tekrar yapılarak yeni bölümlerle genişletilmiş, ülke tarihinin önemli kişilerinin gömülü olduğu Svetitskhoveli Kilisesini gezdikten sonra, Armazi Kalesi ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki Samtavro Kilisesini panoramik olarak görüyoruz. Khashuriüzerinden Kura Nehri’ni takiben BorjomiHaragauli Ulusal Parkı’na gidiyoruz. Gürcistan’ın ihraç ürünü Stalin Suyu olarak bilinen Borjomi Maden Suyunun tadına bakıyoruz. Milli Parktaki serbest zamanın ardından Ahıska’ya (Akhaltsikhe) yolculuğumuza devam ediyoruz. Ahıska Türklerininöyküsünü rehberimizden dinliyor ve Vale üzerinden Gürcistan’a üç giriş kapımızdan biri olan Türk gözü Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriyoruz. Posof–Damal ve Hanak ilçeleri eşliğinde 2540 rakımlı Ilgar Geçidini aşıp, Kars’taki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi Kars’a özgü tatlar şeklinde alıyoruz. Yemek sonrasında otelimize hareket ediyoruz.

  Konaklama ve akşam yemeği KARS 4*

  Toplam Alınacak Mesafe: 410 KM

  5. GÜN / CUMA ( 11 MAYIS 2018 )

  KARS ANİ ANTİK KENTİ & ŞEHİR TURU – İZMİR UÇUŞU

  Kahvaltı sonrası, tarihte Anadolu’da kurulan ilk Türk Cumhuriyeti; Cenubi Garbi Kars Kafkas Cumhuriyeti’ne (Güneybatı Geçici Kafkas Türk) ev sahipliği yapmış,,93 Rus Harbi olarak adlandırılan, Osmanlı–Rus Savaşı sonrasında 40 yıla yakın Rus işgalinde kalan Kars’ta2016 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Arpaçay’ın kenarında kurulu Ani Harabeleri ile turumuza başlıyoruz. Yaklaşık 1saat 30 dk. Sürecek gezimizde, Ermeni ve Selçuklu kültürü yapıtlarının yer aldığı eserler arasında Anadolu topraklarındaki ilk Türk Camisi; EbulMenuçehr Cami’si, Alparslan’ın Anadolu’yu fethi sonrası camiye çevrilen Ana Katedral,SurpPirgiç (Keveli Kilisesi) ve birçok tarihi eseri görüyoruz. 1000 Mabetli Ani Harabelerinden ayrılıp, Fethiye Camii (Nevski Kilisesi), Anadolu’nun önemli evliyalarından Ebul –l Hasan Herakani Türbesi ve Camii’ni, On İki Havariler Kilisesi, Namık Kemal Kültür Evi, Hamamları, Taş Köprüsüyle şehir turumuza başlıyoruz. Rusların 44 yıl boyunca işgal ettiği Kars’ta, ızgara planlı olarak inşa ettikleri caddelerde, eski Rus yapısı Kültür Evi, Vali Konağı, PTT Binası ve Birçok Baltık Mimarisi yapılarını görüp, sizler için hazırlanan Kars yöresine özgü yemekleri bulacağınız restoranımızda öğle yemeğini alıyoruz. Yemek sonrasında siz değerli misafirlerimizi Kars Harakani Havalimanı’na transfer ediyor, saat 14:00’deSun Express uçağı ile İzmir’e hareket ediyor ve 16:25 İzmir’e varıyoruz.

  Toplam Alınacak Mesafe: 110 KM

  Ekstra Turlar

  Oteller

  Hizmet ve Ücret Bilgileri

  FİYATA DÂHİL HİZMETLERİMİZ

  • Aktarmasız Gidiş – Dönüş  Uçak Biletleri
  • Gezi Boyunca Bizlere Eşlik Edecek Aracımız (Trabzon – Gürcistan – Kars)
  • 4* - 5* Otellerde Oda + Kahvaltı Konaklama 
  • 1 Gece Batum 5* Otel Konaklaması
  • 1 Gece Kutaisi 4* Otel Konaklaması
  • 1 Gece Tiflis 4* Otel Konaklaması
  • 1 Gece Kars 4* Otel Konaklaması
  • Otellerde Alınacak Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
  • Otel Dışında Yerel Restoranlarda Alınacak 4 Akşam Yemekleri
  • Batum’da Alınacak Akşam Yemeği /  Park Batumi Restoran
  • Kutaisi’de Alınacak Akşam Yemeği / Park Promethius Restoran
  • Tiflis’te Alınacak Akşam Yemeği     /  Mravaljamieri Restoran
  • Kars’ta Alınacak Akşam Yemeği      /  Kars Hanımeli Restoran
  • Araç İçi İkramlar
  • Batum ve Tiflis’te Şarap Tadım Turu
  • Milli Park ve Otopark Ücretleri
  • Gürcü ve Kafkas Gecesi Eğlenceleri (Batum ve Tiflis’te)
  • Kars’ta Alınacak Eğlence ( Âşık Atışması ve Akordeon )
  • Profesyonel Gürcüce ve Türkçe Rehberlik Hizmeti (Kokartlı)
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Prometheus Mağarası Girişi
  • Gori Stalin Müzesi Girişi (Vagon Ücreti Hariç) 
  • Borjomi Milli Park Girişi
  • Kars Ani Harabeleri
  • Tiflis Teleferik Ücreti (Gidiş / Dönüş)
  • Gürcistan Gezi Kitapçığı
  • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
  • Tur Süresince Acentamızın Refakati

  FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

  • Öğle Yemekleri ve İçecekler
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı (Fonu)

  TÜRSAB Yurtdışı Seyahat Sigortası

  Alternatif Tarih ve Fiyatlar

  Yorumlar

  YORUM GÖNDERİN

  Batı Filo İzmir Araç Kiralama