• Tarih Aralığı:
 • Kontenjan:
 • Ücret:
TURU SATIN ALIN

  Ulaşım Bilgileri

  Programda belirlenecek havayolu ile..

  Program

  05.KASIM.2019 - SALI

  Acentamiz tarafindan belirlenen saatte Izmir Adnan Menderes Havalimani'nda bulusmamizin ardindan Tel Aviv'e uçuyoruz.  Ben Gurion Havaalani’nda rehberimiz  tarafindan karsilanma veozel otobüsümüze  Kudüs sehrine hareket ediyoruz.  Panoramik Kudüs turumuzda ziyaret edecegimiz yerler arasinda Yeni Sehir, Parlamento Binasi (Knesset),  Yemin Moshe Mishkenot Sha’hanaim Mahallesi bulunuyor. Sehir turumuzundan ardindan 5* otelimize  transfer, aksam yemegi ve geceleme Kudüs’te.

   

  06.KASIM.2019 – ÇARSAMBA  

  Saat 08.30 da otel lobisinde bulusuyor ve tam gün Dogu Israil Turumuza basliyoruz..   Arava Çölü üzerinden dünyanin en alçak noktasi olan Ölü Deniz/Tuz Gölü bölgesine varip Roma/Herod Kralligi egemenliginde bulunan Yahudilerin  Romalilara karsi direndikleri ve daha sonra topluca intihar ettikleri Masada Tepesi’ne  teleferikle çikiyoruz. Burada Arkeolojik kazilar, Herod Sarayi, Sinagog ve Hamamlari görecegiz. Daha sonra  Ölü Deniz’de yüzme, çamur banyosu  ve dinlenme olanagi sonrasi Tevrat rulolarinin bulundugu Qumran Magaralari önünden geçip  otele  dönüyoruz. Aksam yemegi ve geceleme Kudüs’te 5* otelimizde.

  07.KASIM.2019 - PERSEMBE

  Saat 08:30’da otel lobisinde bagajlar ile birlikte bulusup ve tam gün Kudüs Turu'na basliyoruz.

  Zeytin Dagi’na hareket ediyor Isa Peygamber'in  bu tepeden Kudüs'e bakip agladigi yerden panoramik Kudüs, Church of Nations (Milletler Kilisesi), Getshamane Bahçesi   görüldükten sonra Kanuni Sultan Süleyman tarafindan restore edilen eski sehir surlari, Dung Kapisi (Çöp kapisi) veya Arslanli (Lion Gate)kapisindan  Eski Sehir’e geçiyoruz. Yahudilerce kutsal Aglama (Bati) Duvari ziyareti, sonra Haram-ül Serif’e çikip, burada Hz. Muhammed’in (SAV) Mirac’a yükseldigi Kubbet-ül Sahra, El Aksa Camii ziyaret edildikten sonra  egzotik Arap Çarsisi, Hz. Isa’nin çarmiha gerilmek üzere geçirildigi Acili Yol/Via Dolorosa, Hz. Isa’nin naasinin kondugu ve mezarinin bulundugu yere  Bizanslilarca insa edilen ve tüm Hiristiyanlarca kutsal Holy Sepulchre Kilisesi/Kutsal Mezar Kilisesi,  Yahudi/Hiristiyan/Müslüman/Ermeni Mahalleleri, Cardo  ve Yafa kapisindan eski sehirden çikiyoruz. 2.Dünya Savasinda öldürülen 6 milyon Yahudinin anisina yapilan Soykirim Müzesi ( Yad Vashem ) ve külliyesi ziyareti  sonrasi Tiberias sehrine hareket otele transfer,  aksam yemegi ve geceleme 5* Tiberias’taki otelimizde.

  08.KASIM.2019 - CUMA

  Kahvalti sonrasi saat 08:30’da  otel lobisinde bulusup ve tam gün Kuzey Dogu Israil Turumuz basliyor. Panoramik Tiberias sehri ziyaretimiz ardindan, Galilee Denizi/Taberya Gölü, Hz. Isa’nin vaftizci Yahya tarafindan vaftiz edildigi Yardenit, ülkenin kurulmasinda önemli bir yer tutan, ülke genelinde sayisi oldukça fazla olan  ve Kibbutz olarak adlandirilan kollektif çiftliklerden birini ziyaret ediyoruz. 1967 yilindaki 6 günlük Israil/Arap Savasi sonrasi Suriye’den ilhak edilen stratejik Golan Tepeleri görüldükten sonra   Hz. Isa’nin  gençliginin geçtigi Nazareth/Nasira Sehri, burada melek Cebrail/Gabriel’in Hz. Meryem’e, Hz. Isa’nin dogacagini müjdeledigi kayanin bulundugu yere insa edilen Church of Annunciation /Müjde Kilisesi ziyareti, panoramik Nazareth Sehri ziyaretleri sonrasi  Tiberias sehrine dönüp otelimize geçiyoruz.  Aksam yemegi ve geceleme Tiberias’da 5* otelimizde.

   

  09.KASIM.2019 – CUMARTESI                                                                                      

  Kahvalti sonrasi saat  08:30’da bagajlarimiz ile birlikte otel lobisinde bulusma ve tam gün sürecek olan Kuzey Israil Tel Aviv Yafa turuna basliyoruz.Ülkenin ilk liman sehri Haifa’da panoramik turun ardindan,  Carmel Tepesi,  Bahai Tapinagi ve Pers Bahçeleri. Stella Maris kilisesi,  daha sonra tipik bir Osmanli sehri olan Akka’ya geçis, panoramik Akka, Cezzar Ahmet Pasa Camii ve külliyesi, eski Akka ve  Akka Çarsisi ziyaretimizin ardindan Tel-Aviv’e dönüp panoramik Tel Aviv turumuza basliyor ve turumuzda Kikar Rabin, Sfad Hayam, Dizengof Caddesi, Hasan El Bek Camii. Daha sonra tarihi, Kral Süleyman'a kadar uzanan eski Yafa sehri, Saat Kulesi, Mahmudiye Camii,Artistler Sokagi, Liman,  Abrashov Parki, St. Peter Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Tur sonrasi Tel Aviv'de 5* otelimize transfer, aksam yemegi ve geceleme.

   

  10.KASIM.2019 – PAZAR

  Kahvalti sonrasi serbest. Uçus saatine göre  otelden Ben Gurion Uluslararasi havaalanina transfer. Check-in ve bagaj islemlerinin ardindan Izmir'e dönüs.

  Bir baska Omega Tur seyahatinde görüsmek üzere.

  Ekstra Turlar

  Oteller

  Hizmet ve Ücret Bilgileri

  FIYATA DAHIL OLANLAR

  • TEL AVIV  BEN GURION HAVAALANI’NDA TÜRKÇE VEYA  INGILIZCE KONUSAN FIRMAMIZ TEMSILCISI TARAFINDAN KARSILANMA VE   UGURLANMA,
  • PROGRAMDA  BELIRTILEN  OTELLERDE 6 GÜN - 5 GECE YARIM PANSIYON KONAKLAMA        ( 2 GECE KUDÜS – 2 GECE TIBERIAS –   1 GECE TEL AVIV )
  • PROGRAMDA BELIRTILEN TUM TURLAR ,
  • MASADA  TELEFERIK ÜCRETI,
  • TUR PROGRAMI ÇERÇEVESINDE BULUNAN  TÜM MÜZE GIRIS ÜCRETLERI
  • TÜM TRANSFERLER ,
  • GEZI VE ZIYARETLERDE LÜKS, KONFORLU, MODERN VE KLIMALI OTOBÜS VEYA KISI ADEDINE GÖRE MIDIBUS
  • ISRAIL VIZESI ( SEYAHAT TARIHINDEN 21 GÜN VIZE MÜRACAATI YAPILACAKTIR )
  • UÇAK BILETI
  • TRANSFERLERDE   SIRKETIMIZ YETKILISI
  • OTELDEKI TÜM HAMMALIYE VE BAHSISLER,
  • TUM OTOPARK UCRETLERI
  • HARITA VE SAPKA

   

  • FIYATA DAHIL OLMAYANLAR
  • *ÖGLE YEMEKLERI,
  • *TURLARDA VE OTELLERDE ALINACAK OLAN IÇECEKLER,
  • *SEYAHAT SIGORTASI
  • *KISISEL HARCAMALAR

  Alternatif Tarih ve Fiyatlar

  Yorumlar

  YORUM GÖNDERİN

  Tur Kategorileri

  Batı Filo İzmir Araç Kiralama