• Tarih Aralığı:
 • Kontenjan:
 • Ücret:
TURU SATIN ALIN

  Ulaşım Bilgileri

  Lüks otobüs ile..

  Program

  1. Gün

  Sabah Izmir’den 07:30 ‘da hareketle Ilk çagda Katekekaumene (Yanik Yöre) adiyla bilinen Kula’ya geliyor ve gezimize önce KULA JEOPARK alanindan basliyoruz. Yaklasik 300 kilometrekare alan kaplayan Jeopark sahasi kabaca 15 bin yil öncesine kadar süregelen volkanik patlamalar sonucu olusmus. Bu dönemde adeta yer kabugu yirtilmis ve volkanik patlamalar sonucunda volkanik küller ve cüruflar oldukça genis bir alana yayilmis. Yine bu patlamalar sonucu olusan bu 50 den fazla kül konisi (Volkanik Tepeler) yurdumuzun en genç volkanlaridir. Bölge Dünya’nin ilk olusum evresindeki hali olmasi nedeniyle UNESCO tarafindan, özel bölge ilan ve 4 Eylül 2013 tarihinde Türkiye’nin ilk ve tek, Dünya’nin ise 100 Jeopark alanindan 99. su olarak koruma altina alinmistir. Jeopark alaninda yaptigimiz gezintinin ardindan yine ayni zamanda volkanik patlamalar sonucu olusmus ilginç bir baska araziye gidiyoruz ve “KULADOKYA ” adiyla da bilinen peri bacalarini görüyoruz. Peri bacalarinin olusumu ve özellikleri hakkinda rehberimizden bilgiler aldiktan sonra fotograflarimizi çekiyoruz.

  Daha sonra DÜNYA’NIN EN UZUN IKINCI KANYONU’NU görmek üzere ULUBEY KANYONU’ na gidiyoruz. Kanyon’u 150 metre yükseklikten cam terastan seyrettikten sonra isteyenler ve kendini genç hissedenler ile kanyona iniyoruz ve kanyonun muhtesem cografyasini içimize sindirip fotograflarini çekiyoruz. Otelimize dönmeden Ulubey Pazari’ni ziyaret ediyoruz.

  Aksam 4* Usak Ramada otelimize yerlesiyoruz. Yemegimizi otelimizde aliyoruz. Konaklama 4* Usak Ramada Otel’de.

  2. Gün

  Sabah otelde alacagimiz kahvaltinin ardindan gezimize ilk olarak, Tiritoglu Mehmet Pasa tarafindan bir Fransiz mimara 1898 yilinda yaptirilan ve Usak’in mimari güzelligini gösteren yapitlardan biri olan Pasa Hani ile basliyoruz. Ardindan Usak Müzesini ziyaret ediyor, Karun Hazinelerini görüyoruz.

  Programimiza bir doga harikasi olan Tasyaran Tabiat Vadisi ile devam ediyoruz. Son olarak Clandras köprüsünü ziyaret edip verecegimiz molalar esliginde aksam Izmir’e dönüyoruz.

  Bir sonraki Omega Tours Seyahatinde görüsmek üzere…

  Ekstra Turlar

  Oteller

  Hizmet ve Ücret Bilgileri

   Dahil Olan Hizmetler:

  * 2 Gün 1 Gece 4* Usak Ramada Otel'de Yarim Pansiyon konaklama

  * Lüks otobüsle gidis dönüs

  * Profesyonel rehberlik hizmeti

   Dahil Olmayan Hizmetler:

  * Müze ve Ören yeri giris ücretleri

  * Ögle yemekleri

  * Kisisel harcamalar

  Alternatif Tarih ve Fiyatlar

  Yorumlar

  YORUM GÖNDERİN

  Batı Filo İzmir Araç Kiralama